PRASY SIMPAC

SIMPAC dostarcza produkty najwyższej jakości, które spełniają wymagania klienta

Jaką prasę mechaniczną wybrać do tłoczenia małych detali dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego?

Firma SIMPAC producent pras tłoczących o nacisku od 80 do 3000 ton, ogłosił uruchomienie nowej linii pras mechanicznych typu C o nacisku od 80 do 300 ton.

Podczas projektowania Serii CX, SIMPAC skupił się na wyglądzie i łatwości obsługi podzespołów, włączając zastosowanie nowego systemu elektrycznego SPMS (SIMPAC Press Monitoring System- System monitorowania pras SIMPAC). SPMS jest to interfejs zorientowany na użytkownika stworzony w celu włączenia IIOT do przyszłych modeli pras SIMPAC. Jego zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i możliwości rozbudowy znacznie przewyższają poprzedni panel sterowania (panel OP) wyprodukowany przez SIMPAC w 2010 roku. System SPMS można teraz swobodnie przemieszczać dzięki zintegrowanemu zawieszeniu i ramionom mocującym, co zapewnia lepszą dostępność.

„Nowa Seria CX została zaprojektowana tak, aby być wiodącą na rynku pras ramowych szczelinowych do produkcji różnych wytłaczanych detali. Ten model jest wyposażony w funkcje przyjazne automatyzacji takie jak kamery podglądowe czy nowo zaprojektowany system monitorowania SPMS, tworząc nowy standard dla operacji i cyfryzacji”

Dodatkowe udoskonalenia technologiczne serii CX obejmują analizę MES (Metoda Elementów Skończonych) w celu zwiększenia trwałości i wytrzymałości ramy prasy, progresywne czujniki podajnika do monitorowania ilościowych pomiarów uzupełnień, wtrysków i regulacji smarowania oraz nowe czujniki temperatury na jednostkach napędowych, aby zapewnić ochronę prasy i długowieczną żywotność sprzętu.

Klienci zainteresowani Serią CX mają wybór szerokich 4 i 6-stronnych prowadnic do przenoszenia obciążeń mimośrodowych, większej dokładności i wysokiej precyzji. Sprzęgło typu mokrego oraz hamulec z wbudowanym kołem zamachowym pras z Serii CX dostarczy wysokiej energii przy dużych prędkościach oraz niskiego poziomu hałasu dzięki ulepszonej przekładni zębatej. Prasy SIMPAC Seria CX posiadają ulepszenia korby, części napędowych i wyważoną konstrukcję drastycznie zmniejszającą potencjalne wycieki oleju.

„Nasi klienci zawsze stanowią dla nas najwyższy priorytet. Cały czas słyszymy od kierowników fabryk w całej Ameryce Północnej, że nawet w przypadku produkcji małych części rozmiar naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o maksymalną elastyczność w hali produkcyjnej.” mówi Stephan Robertson, główny menadżer sprzedaży i operacji w SIMPAC America. „Dlatego też już teraz występuje duże zapotrzebowanie na prasy Serii CX. Posiadają one większe stoły, dłuższy skok suwaka i szerszy zakres wysokości zamknięcia – zasadniczo zaspokajając natychmiastowe potrzeby wielu branż, w tym rynek pojazdów elektrycznych.”

Prasy serii CX są dostępne jako manualne lub automatyczne prasy pojedyncze lub w pełni zautomatyzowana linia. Prasy o nacisku od 35 do 300 ton wykorzystują kinematykę ruchu suwaka korbowego i mogą wykonywać różne aplikacje, w tym operacje wykrawania i operacje progresywne.

Systemy Serii CX firmy SIMPAC są sprzedawane na całym Świecie, a w szczególności w Korei Południowej, Turcji, Polsce i RPA. Pomimo obecnej pandemii i kryzysu gospodarczego, te imponujące postępy w sprzedaży i technologii dodatkowo udowadniają, że SIMPAC jest światowym liderem w technologii formowania metali. Niezrównanie krótkie terminy dostaw pras SIMPAC, rozległe możliwości produkcyjne, ogromne zapasy blach, odlewnie, osprzęt i fabryka zapewniły konkurencyjną i opłacalną produkcję wysokiej jakości, wyrafinowanych systemów pras przez prawie pięćdziesiąt lat z oczekiwaniami, że SIMPAC będzie kontynuować wprowadzanie rewolucji w branży dzięki innowacjom Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIOT).

O SIMPAC:

Założona w 1973 roku, firma SIMPAC posiada około 50% udziału w rynku w Korei Południowej. Od 2004 otworzono ponad 10 oddziałów sprzedaży i serwisu w Azji, Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku, co stawia firmę w czołówce producentów technologii obróbki metali.

SIMPAC zapewnia efektywną produkcję wysokiej jakości, wyrafinowanych produktów dzięki szerokim możliwościom produkcyjnym i najnowocześniejszemu parkowi maszyn. Konkurencyjne zalety systemów pras SIMPAC, produkowanych wyłącznie w zakładach w Korei Południowej, w tym ciągłe ulepszenia pochodzące z wglądu na światowe rynki oraz koncepcje produkcji jako wartości dodanej są typowe dla SIMPAC Grupy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie

https://ventor.pl/prasy-mechaniczne-seyi-serwo/


Źródło SIMPAC America

Menu